آشنایی با انواع درب ضد سرقت و درب داخلی ساختمان

درب های ضد سرقت ایرانی از نوع چینی گران تر و با کیفیت تر و از نوع ترک ارزان تر هستند و موارد استاندارد را رعایت نموده اند دارای تنوع زیادی هم می باشند به همین دلیل محبوبیت زیادی دارند. درب ضد سرقت ایرانی از نظر ظاهر مشابه دربهای شد سرقت ترک می باشند با این تفاوت که چهارچوب فلزی آن ها در ایران ساخته می شود. درب ضد سرقت ترک از دربهای ساخت ایران و چین مقاوم ترند، کیفیت خیلی بالاتری دارند. ساختار درب به صورتی طراحی و ساخته شده است که انتقال حرارت از منزل به محیط بیرون به سختی انجام میشود و دمای منزل را مستقل از محیط کامل تحت کنترل خانواده در میآورد. پی وی سی مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد به طوری که ورقه های پی وی سی با ضخامت های ۱۶میل را برای ساخت کابینت سرویسهای بهداشتی و کابینت زیر سینک آشپزخانه به کار می برند.آب از سطح روی درب غیر قابل نفوذ است در صورتی که درب پی وی سی کلاف نشده باشد زیرا آب از کلاف رد میشود و نفوذ میکند و این باعث میشود درب پی وی سی کارایی لازم را نداشته باشد.

وجود یک ورقه فلزی بین دو لایه روکش درب که عموماً با یک اسکلت فلزی همراه میشود، دلیل مهمی برای بالا رفتن امنیت این دربهاست. اولین راه وزن درب هست که به صورت کلی دربهای کمتر از 60 کیلوگرم جزء دربهای بی کیفیت محسوب میشود، 70 تا 90 دربهای متوسط و دربهای 90 کیلوگرم و بالاتر جزء دربهای با کیفیت از لحاظ آهنکشی میباشد. لولای درب ضد سرقت: که نقش بسیار مهمی را دارد وقتی که سارق قصد دستبرد را داشته باشد و با درب ضد سرقت مواجه شود حتما بی خیال میشود چون واقعا هیچ راهی برای باز کردن آن وجود ندارد اما یک راه حل در این میان وجود دارد و باقی میماند و آن هم لولی درب است اگر لولای درب ضعیف باشد و بدرستی نصب نشده باشد و از مواد درجه سه و نامرغوب ساخته شده باشد میتوان از طریق آن درب را باز کرد بدین صورت که سارق بوسیله یک دیلم به گوشه و کنار درب و لولا فشار وارد میکند تا آنرا کج کند و درب را از سمت مخالف باز کند خب اگر لولای درب مناسب نباشد به راحتی میتوان این کار را انجام داد اما اگر از بهترین و مرغوب ترین لولا استفاده کنید اصلا شاهد چنین صحنه ای نیستید و باز هم سارق ناکام خواهد ماند و توانایی باز کردندرب ضد سرقت را ندارد.با این اوصاف لولای درب هم میتواند بعنوان قلب آن باشد.همچنین باید به قدری قوی باشد که بتواند وزن بالا و سنگین درب ضد سرقت را نیز تحمل کند.توجه داشته باشید که هرچه درب ضد سرقت ایمن تر باشد امنیت آن هم بیشتر است پس گاهی اوقات ممکن است که درب ضد سرقت تا چند صد کیلو وزن داشته باشد که با این اوصاف لولا باید تحمل نگهداشتن پیوسته و مداوم آنرا داشته باشد.

در ضدسرقت اصل بسیار سخت و محکم است و سارقان به راحتی نمی توانند با ضربه به بدنه درب آسیب وارد نمایند و یا با شکستن قفل وارد ساختمان شوند. مشکلی که امروزه در باره این قفل ها بوجود آمده این است که سارقین لایه اولیه درب را می شکنند و به بدنه قفل می رسند. قفل دربهای ضد سرقت جزء مهم امنیتی این دربها میباشد که در حال حاضر قفل های ساخت کشور ترکیه نسبتا مرغوب میباشد. در حال حاضر درب ضد سرقت جزء اصلی ساختمان های در حال ساخت میباشد. جزء اصلی درب ضد سرقت استراکچر آن میباشد که باید حداقل از ورق گالوانیزه 1.5 میلیمتر ساخته شده باشد. قطعا باید تاکید شما بر امنیت بسیار بالای درب باشد. این درب های ضد سرقتی لوکس دارای وزن بسیار سنگینی می باشند و جهت اشخاصی که دنبال درب لوکس با کیفیت می گردند، مناسب است. این درب ها دارای عایق صورت، حرارت و رطوبت بوده و به دلیل استفاده از روکش فلزی نورد شده، در هنگام زلزله از استحکام کافی برخوردار است. به گزارش گروه رسانههای دیگر خبرگزاری آنا، درب ضد سرقت در بازار کشور تنوع بالایی دارند؛ کشور تولیدکننده، رنگ بندی، ساختار تشکیل دهنده درب و نیز انواع یراقآلات ازجمله مواردی است که موجب تنوع درهای ضد سرقت میشود و در هنگام خرید این دربها لازم است مدنظر داشته باشید.

قابل ذکر است که اطمینان به درهای ضد سرقت صد در صد نیست ولی در مقایسه با درب های معمولی میتوان تفاوت زیادی را مشاهده کرد و به محکم بودن و قابل اعتماد بودن درب های ضد سرقت پی برد. 8 سانتی متر باشد البته از ابعاد کمتر نیز میتوان استفاده کرد که بستگی به شرایط چهار چوب نیز دارد و بهتر است قبل از نصب ان با مشاورین این گونه درب ها مشورت نمود. این دربها دارای دو ابعاد استاندارد 110 و 105 سانتیمتر در 210 سانتیمتر می باشد، که اندازه درب ورودی بدون احتساب چهارچوب بین 92 سانتیمتر تا 96 سانتیمتر است. ابعاد استاندارد دربهای ضد سرقت چه ابعادی است ؟ در هنگام خرید درب ضد سرقت چه نکاتی را مدنظر داشته باشیم؟ وقتی صحبت از ضمانت و گارانتی محصول می شود، مشتریان راحت تر می توانند اعتماد کند و خرید خود را انجام دهند. از جملهی این مسائل میتوان به عایق صوتی بودن آنها اشاره نمود که درصد بسیار قابل توجهی از صدای محیط را به واسطه به کار رفتن عایق های صوتی در درون درب ضد سرقت جذب خود میکند. درب های ضد سرقت فلزی ، در صورت وجود داشتن روکوب چوبی ، رنگ فلز نیز از پشت درب دیده خواهد شد بنابراین انتخاب رنگ درب ضد سرقت فلزی بسیار حائز اهمیت می باشد و باید رنگی را انتخاب کنید که با رنگ فلز و چهارچوب همخوانی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید