آشنایی با انواع درب ضد سرقت و درب داخلی ساختمان

این قفل ها نقش مهمی در بالا بردن امنیت اماکن و منازل مسکونی و تجاری دارند. درب ضد سرقت یک و نیم لنگه برای درب ورودی منزل مسکونی و همچنین درب ورودی ساختمان های اداری و تجاری مورد استفاده میشوند.درب ضد سرقت یک و نیم لنگه با توجه به اینکه عرض زیادتری پیدا می کنند باید توجه بیشتری برای امینت این نوع درب ها اختصاص داده شود. اما برای این که درب های چوبی مقاومت بیشتری پیدا کنند، در داخل ساختار آن ها فلز به کار برده می شود. قفل های متعدد و زیادی بر روی درب نصب میشوند که هرکدام ازآنها کاربردی خاص دارد مثلا قفل های زبانه دارد که امروزه حرف اول را در سیستم های امنیتی درب ها میزند تعداد زبانه ها هر چه قدر که بیشتر باشد امنیت آن بالاتر است بازکردن آن توسط دزد هم سخت تر میشود به همین خاطر توصیه میکنیم که هنگام خرید درب ضد سرقت حتما به این موضوع توجه داشته باشید که درب شما دارای قفل زبانه دارد باشد معمولا قفل ای یازده زبانه در بازار به وفور یافت میشوند و سعی کنید که مرغوبترین نوع آنرا خریداری کنید چون ما آنقدری پول دار نیستیم که جنس ارزان بخریم و هر روز هم آنرا برای تعمیر ببریم و یا یک قفل نو بخریم یکبار هزینه کنید و یک عمر خیال خودتان را راحت کنید.قفلهای چینی در بازار به وفور یافت میشوند که درجه کیفی بالایی ندارند و به راحتی میتوان آنها را باز کرد.

باید از قفل مولتی سیستم ۱۶ زبانه و ۲۰ استفاده کنید. هنگام خرید درب ضد سرقت ، دقیق و با حوصله تمام چهارچوب را بررسی کنید. قفل سیلندردار از جنس مس به راحتی باز می شود، با ضربه و با مته و یا حتی اسید مقاومت خود را از دست می دهد. سنسورهای هشدار دهنده ضد سرقت به این صورت عمل می کنند که اگر سارقان چند بار رمز ورود را اشتباه وارد کنند و یا اینکه بخواهند با ضربه اقدام به باز کردن درب نمایند، آلارم قفل به صدا در می آید. همچنین مشتریان با توجه به نیاز خود و بودجه در اختیارشان، قفل مورد پسندشان را انتخاب می کنند. بطور مثال بعضی از شرکت ها از متریال پشم سنگ و گچ نسوز بصورت هم زمان با هم استفاده می کنند. اگر جنس خوبی استفاده شود و دقت شود که تقلبی نباشند، می تواند امنیت درب های ضد سرقت را چندین برابر کند. پس طبق توضیحات گفته شده تفاوت اصلی و مهم درب ضد سرقت با درب های دیگر امنیت و مقاومت دربرابر سارقین و اتفاقات طبیعی است که باز به نوبه خود مشخصات درب های ضد سرقت نیز با یکدیگر متفاوت است. در این مقاله قصد داریم در رابطه با جزئیات و ویژگی های این نوع از درب ها مطالبی را برای شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

یراق آلات در 7 مورد تعریف می شوند که در مقاله قفل ضد سرقت به آن ها اشاره شده است که هر یک از خریداران محترم می توانند بر اساس سلیقه و نیاز خود به انتخاب محصول مورد نظر خود بپردازند و هیچگونه نگرانی در ارتباط با امنیت قفل خود نداشته باشند. این دربها با اینکه زمان کوتاهی است که وارد بازار ایران شده است، به سرعت توانسته جای دربهای قدیمی را بگیرد و این هم حاکی از امنیت و ظاهر شیک و زیبای این درب است. رگلاژ نادرست درب موجب میشود تا با خراب کارهایی بتوان درب را به راحتی باز نمود. شاید بتوان گفت مهمترین جزء در ضد سرقت ، قفل است. این شرکتها درب هایی با دو قفل جدید ضد سرقت کاله تولید نموده اند با پیشرفت این صنعت در کشور ترکیه کم کم شرکتهای تولید رویه درب ضد سرقت ترک نیز بوجود آمدند که این سری از شرکتها فقط به تولید رویه درب اقدام کردند و در این زمینه مشهور شدند. یکی از مهم ترین یراق آلاتی که در درب ضد سرقت وجود دارد قفل شب بند برای شب ها و هنگام خواب تعبیه شده و دارای یک زنجیر می باشد و فقط کافیست که شما چفت آن را فشار دهید تا قفل شود و هیچکس نمی تواند به داخل وارد شود حتی اگر کلید هم داشته باشد.

جوشکاری درب ضدسرقت فانوس با ماشین آلات پیشرفته انجام می پذیرد که دارای استحکام بسیار بالایی می باشد . این کار موجب می گردد که جز صاحبخانه کسی به کلیدهای اصلی دسترسی نداشته باشد. اگر از قفل های معمولی استفاده کنید، در ضد سرقت و معمولی چه تفاوتی می کند وقتی به راحتی توسط دزد باز خواهند شد. بهتر است اگر میخواهید درب چینی با کیفیت بخرید از فروشگاه های معتبر بخواهید. باید آلیاژ فلز به کار رفته در چهارچوب ها کیفیت بالایی داشته باشد. تولیدکنندگان همواره به فکر تولید تجهیزات و ابزارهای جدید و پیشرفته تری هستند. جدید ترین و شیک ترین محصولات درب ضد سرقت را می توانید در اینجا بیابید. قفل های اثر انگشتی در گروه قفل های دیجیتال قرار می گیرند. یکی از نقاط قوت درب ضد سرقت چینی مخفی بودن لولای آن می باشد که موجب زیباتر شدن شکل ظاهری آن نسبت به نمونه های ترکی شده است چراکه در درب ضد سرقت ترکی لولا قابل مشاهده است. بهراحتی نمیتوان گفت که بهترین درب ضد سرقت کدام است. نصب درب ضد سرقت ارزان ترین و بهترین روش به منظور ایجاد امنیت در ساختمان ها می باشد. این دو دسته شامل کلید کارگری و کلید اصلی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید