آشنایی با انواع درب ضد سرقت و درب داخلی ساختمان

همچنین در محل اتصال ورق های آهنی باید جوش کاری به صورت کامل (تمام جوش) باشد، در غیر این صورت اتصالات در اثر کوچکترین ضربات به راحتی از هم جدا شده و کیفیت مطلوب در تامین امنیت حاصل نمی شود. تفاوت دیگر در ظاهر این گونه درب ها میباشد که چهارچوب درب های ضد سرقت ترک اختلاف سطح بیشتری بین سطح بیرونی چهار چوب و لنگه درب نسبت به نوع چینی خود دارند و همچنین لولا های درب ضد سرقت ترک از قابل مشاهده بوده که در درب های ضد سرقت چینی لولا ها به صورت مخفی میباشد و دیده نمیشود در ضمن لولا ها در درب های ضد سرقت چینی و ترک با یکدیگر متفاوت میباشد.از دیگر تفاوتها میتوان به مشخصات فنی آنها اشاره نمود. ابعاد درب ضد سرقت ترک به صورتی است که به در حالت تک لنگه 110 در 210سانتی متر بوده و در حالت دو لنگه 180 در 217 سانتی متر است.

خبري از فوداد در ان نيست وورق اهني كه در انها استفاده شده در بهترين حالت استقامت لازم را در برابر ضربات وفشار هاي وارده در مواقع لازمه بر خوردار نمي باشد و راهكارهايي كه سازنده هاي اين گونه درب ها براي بالا بردن استقامت آن در برابر ديلم به كار برده اند (قفل چنگكي – قفل مركزي) بي تاثير بوده و باكيفيت ترين درب ضد سرقت چيني هم خلاف قيافه فريبنده كه دارد استقامت لازم را ندارد.ونيز با توجه به بالارفتن قيمت دلار ديگر توحيه اقتصادي براي خريد اين گونه درب هاي ضد سرقت ارزان وجود ندارد. امروزه درب ضد سرقت با توجه به امنیت بیشتری که برای اماکن مختلف ایجاد میکند، در مقایسه با دیگر دربها در زمینه تجهیزات ساختمانی مورد استقبال قرار گرفته است. این درب ها امنیت بسیار بیشتری از در های معمولی با نرده های حفاظتی، آکاردئونی دارند. در ضدسرقت ترک توسط کشور ترکیه وارد ایران میشود که دارای کیفیت بسیار بالا و در عین حال قیمت بالایی است. ابعاد درب ضد سرقت ترک ثابت می باشد و امکان تغییر ابعاد در آن ها وجود ندارد. خرید روکوب کاملا اختیاری است و تنها وظیفه آن پوشاندن چهارچوب فلزی است که به زیبایی ورودی کمک می کند.

درب حیاط، درب لابی، درب ضد سرقت از انواع درب ورودی ساختمان هستند. این نوع از درب در کنار امنیتی که برای خانه شما فراهم میکنند در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مانند زلزله و آتش سوزی و غیره هم استحکام دارند. ولی بعضی از ساختمان سازان تمایل دارند که ابعاد درب ضد سرقت سفارشی استفاده کنند که منظور از سفارشی بودن ابعاد درب ضد سرقت خارج از اعدادی می باشد که در بالا بیان شد. با توجه به اینکه مشتریانی که برای تعویض درب به فروشگاه مراجعه می کنند اطلاعات زیادی در مورد مراحل تعویض درب ندارد باید این نکات بصورت کلی بیان شود و مشتری از مراحل تعویض درب مطلع شود. مشتریانی که در خرید درب ضد سرقت عجله دارند می توانند از محصولات دپو کارخانه سفارش درب ضد سرقت خود را انجام دهند که در این صورت شامل زمان بر بودن مراحل تولید نمی شوند. به لحاظ ظاهر و ابعاد درب ضد سرقت، این نوع از درها ظاهری کاملا مشابه دربهای ترک دارند. در در ضدسرقت چینی از چهار عدد لولا به صورت مخفی استفاده شده است که امکان رگلاژ کردن دارند.

این روزها بیشترین درهایی که در زمینه درب ضدسرقت به فروش میرسند، درب ضدسرقت کشورهای ترکیه و چین هستند که در سالهای اخیر قطعات بسیاری از آنها به کشور وارد شده است. شاید تا چند سال گذشته، ما تنها وارد کننده درب های ضد سرقت خارجی بودیم، اما امروز به جایی رسیده ایم که می توانیم درب هایی با کیفیت ساخته و نیازهای داخلی کشور را تا جایی که امکان دارد، مرتفع سازیم. بسیاری از دربهای ضد سرقت نیز کار مونتاژ شرکتهای ترک را انجام میدهند. از جمله مزایای درب ضد سرقت ترک به عایق صدا، رطوبت و حرارت میتوان اشاره کرد. لولاهای درب های ترک از سمت داخل قابل مشاهده است . در ضدسرقت چینی که اکنون در بازار ایران وجود دارد از جنس فلزی است که در آنها ورق فولادی وجود ندارد. اغلب درب ضد سرقت چینی از جنس فلز و یا با روکش فلز تولید میشوند. این درب ها در مدل ها و جنس های مختلف ساخته و به بازار عرضه می شوند. البته این نوع از درب ضدسرقت در بازار ایران با کیفیتهای متنوعی وجود دارد که گاهی اوقات قیمت درب ضد سرقت چینی از انواع ایرانی آن بیشتر است. از نوار دزدگیر در دور تا دور لنگه یا چهارچوب برای عایق صدا و گرد و غبار استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید