آیا خرید و نصب درب ضد سرقت به معنای امنیت 100 درصد است؟

برعکس درب های معمولی این درب های ضد سرقت در مقابل، فشار، برش، اهرم و دستکاری قفل از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و امنیت بسیار بیشتری از درب های معمولی حتی حفاظتی یا آکاردئونی دارند. درب ضد سرقت دربی است که سارقین نتوانند با هر شیوه دستکاری یا تخریب قفل درب وارد مکان مورد نظر شوند و درب ضد سرقت مانع از ورود آنها گردد. امنیت یک مفهوم نسبی است و نمی توان گفت که با نصب درب ضد سرقت خانه یا محل کار شما امنیت صد درصدی خواهد داشت اما از آن جایی که این درب ها از استحکام بالایی برخوردار هستند از درب های معمولی امن تر می باشند. درب های داخلی بر اساس محل نصبشان، می توانند دارای تنوع جنس مختلفی باشند. همچنین در محل اتصال ورق های آهنی باید جوش کاری به صورت کامل (تمام جوش) باشد، در غیر این صورت اتصالات در اثر کوچکترین ضربات به راحتی از هم جدا شده و کیفیت مطلوب در تامین امنیت حاصل نمی شود. این درزگیر از مواد غیر قابل اشنعال تولید می شوند تا بتوانند در حرارت های بالا خاصیت خود را از دست ندهند .

در ضد سرقت درواقع کمک میکند تا امنیت ساختمان شما بیشتر شود. دربهای ضد سرقت علاوه بر تامین امنیت در حد بسیار بالا در حل برخی مشکلات دیگر نیز کارآمد هستند و میتوانند اسباب آرامش و آسایش خانواده را فراهم نمایند. کمی که بزرگتر شدیم، دریافتیم این امنیت به جز وجود خانواده به عوامل دیگری نیز وابسته است. نکته حائز اهمیت دیگری که در هنگام خرید درب ضد سرقت باید به آن توجه شود ضخامت و ابعاد ورق به کار رفته در ساخت چهارچوب درب است که با توجه به مدل درب دارای ابعاد مختلفی است. قفل دربهای ضد سرقت جزء مهم امنیتی این دربها میباشد که در حال حاضر قفل های ساخت کشور ترکیه نسبتا مرغوب میباشد. تقریباً میتوان گفت که در درب های چینی خبری از چوب نیست و فلز جز اصلی این درها است، به طوری که در بازار به درب های ضدسرقت فلزی معروف هستند. در مراحل نصب نیز درب های ضد سرقت چین آسان تر و سریع تر نصب می شوند هر چند که نصب درب ضد سرقت ترک نیز بیشتر از ۱ یا ۲ ساعت زمان بر نخواهد بود. نصب در ضد سرقت به ساختمانهای نو ساز محدود نمیشود و میتوان دربهای قدیمی را با انواع درب ضد سرقت تعویض نمود و از مزایای آن نیز بهره برد.

در این گونه موارد نه تنها ضخامت لایه های فولادی در دو طرف درب به دو میلیمتر افزایش می یابند بلکه لایه میانی نیز از طریق ایجاد شبکه مستحکم فولادی به همراه تزریق مواد ویژه ضد برش، ضد مته، ضد اسید و ضد تخریب در میان آن تقویت گردیده و از استانداردهای ویژه کیفیت این گونه درب ها برخوردار می گردد. درب ضد سرقت دارای انواع مختلف است و در بازار ایران به صورت سه دسته اصلی عرضه می شود، که شامل: درب ضد سرقت ترک، درب ضد سرقت چینی و درب ضد سرقت ایرانی است. نکته ای که در مورد قفل و لولای ترک یا چینی وجود دارد این است که همه اختلاف این محصولات مربوط به قیمت یا کیفیت آنها نیست و یک اختلاف مهم هم در بین این محصولات وجود دارد. برای افزایش امنیت دربهای ضد سرقت در برخی اماکن می توان از سیستم های امنیتی اضافی، استفاده و بر روی دربهای ضد سرقت نصب کرد.این سیستم های امنیتی براساس میزان امنیتی که ایجاد می کنند متفاوت هستند و بر روی انواع دربهای ضدسرقت قابل استفاده هستند.اما یکی از مهم ترین اجزاء درب های ضد سرقت، قفل های ضد سرقت است. با استفاده از درب ضد سرقت در ساختمان های نوساز علاوه بر بی نیاز شدن هر واحد از نصب انواع حفاظهای ناکارآمد می توان امنیت و ایمنی چندین برابر بیشتر را برای ساکنان آن ساختمان به ارمغان آورد که این امر با طراحیهای بسیار زیبای ظاهری امروزه کاملا توجیه پذیر شده است.

درب ضد سرقت ترک اصل وارداتی می باشد و در کشور ترکیه تولید می شود. هنگام فعال کردن این قفل، میله ای فلزی بین درب و چهارچوب قرار می گیرد که از باز شدن کامل درب جلوگیری می کند. با باز کردن یکی از قفلها میتوانید از وجود ورق فولادی میانی اطمینان حاصل کنید که با توجه به مشکل بودن این کار میتونید از فروشنده تضمین وجود ورق فولادی ایمنی رو بگیرید. درب های ضد سرقت استاندارد دارای یک ورق محافظ فولادی در میان درب میباشد که با آهن کشی اصولی محکم و استوار شده وداخل درب از فوم پلی اورتان پر شده است. در این گونه درب ها (که بسیاری از آنها ساخت کشور چین هستند) خود روکش در از جنس فلز است و دیگر نیازی به قرار دادن ورق فولادی در درون این درب ها نیست. در داخل آپارتمان با راهروی پوشیده هرنوع دربی میتوان استفاده کرد. بر خلاف شرکت های دیگر در تولید دربهای ضد سرقت ارزان ، شرکت درسام در تولید دربهای ضد سرقت ارزان هم از قفل های کاله ترکیه استفاده می کند. شرکت چوب صنعت کیمیا پس از ۱۰ سال تجربه موفق در زمینه واردات و فروش درب های ضد سرقت از ترکیه و چین ارائه خدمات قوی پس از فروش مفتخر به کسب رضایتمندی عموم مشتریان خویش می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید