درب ضد سرقت (قیمت در تهران + نصب فوری)؛ در ضدسرقت ایرانی، ترک، چینی

در سالیان اخیر با توجه به افزایش میزان سرقت به خصوص از منازل مسکونی ، مالکان به فکر راهی برای حفظ امنیت و اموال با ارزش خود هستند ؛ یکی از این راه ها نصب درب ضد سرقت است . البته تولید کنندگان ایرانی هم توانستهاند دربهای ضد سرقت باکیفیتی در سالهای اخیر تولید کنند که هم ردیف نمونههای خارجی قرار گرفته است. با این اوصاف لولای درب هم می تواند به عنوان قلب آن باشد و همچنین باید به قدری قوی باشد که بتواند وزن بالا و سنگین درب ضد سرقت را نیز تحمل کند. مدل بعدی قفل مرکزی می باشد در این سیستم سه عدد قفل بر روی لنگه درب ضد سرقت سوار شده که هر سه باهم مرتبط است و با یک کلید کار می کند همچنین هنگام قفل کردن درب یک زبانه داخل طاق چهارچوب و یک زبانه هم در آستانه درب می رود و از آنجایی که این مدل هم در قسمت عمودی و هم افقی قفل می شود امنیت بالایی نسبت به دیگر مدل ها دارد. عموما روکش های MDF چوب طبیعی که در برترین مدل های آن ها را در درب های ساخت ترکیه مشاهده می کنیم دارای قیمت و کیفیت بسیار بیشتری نسبت به مدل های با روکش مصنوعی و عموما شفاف هستند که عمدتا تولید کشور چین می باشند و در واقع رده درب ضد سرقت ارزان قیمت را در بازار در اختیار دارند.

در این رده نیز قفل های ساخت ترکیه به دلیل برخورداری از بالاترین استانداردهای اروپا نسبت به مدل های چینی از طول عمر و کیفیت بیشتری برخوردار خواهند بود. و باعث کاهش سرقت از منازل شده است که البته توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که نوع انتخاب و سفارش درب با محل مورد استفاده ی آن رابطه ی مستقیم دارد به طور مثال درب های مورد استفاده در ویلا کارخانجات و ادارات باید به مراتب دارای امنیت و مقاومت بیشتری نسبت به درب منازل باشد و از ورق فولادی ضخیمتری نسبت به درب منازل استفاده میشود و همچنین ساختار درب ها برای مکان های مختلف متفاوت میباشد و متناسب با محل مورد نظر از عایق صوتی ، عایق رطوبت ، عایق حرارت و برودت ، ضد اسید و سایر عایق ها استفاده میشود . فوم پلی اورتان باعث می شود که یک لایه عایق در داخل درب ضد سرقت ایجاد شود و سر، صدا، آلودگی صوتی و همچنین هوای سرد و گرم نمی تواند به داخل خانه نفوذ کند و از همه مهم تر اینکه حشرات موذی هم راهی برای ورود به داخل منزل با وجود درب ضد سرقت ندارند و دیگر نیازی به درزگیری به وسیله نوارهای درزگیر نیست چون درب های ضد سرقت طوری طراحی و تولید شده اند که بی نیاز از لوازم و تجهیزات جانبی باشند.

درب های ضد سرقت معمولا داخل لنگه درب، یک ورق فلزی بسیار مقاوم دارند که عملا احتمال هر گونه نفوذ با هر نوع وسیله ای را غیرممکن می کند و در صورت غیرممکن کردن با نهایت تاخیر روبه رو می کند. درب یکی از ملزوماتی است که اگر نباشد نمی توان درب را باز و بسته نمود، دستگیره ها در ابتدا و در قدیم از جنس فلز یا چوب بودند شکل خاصی نداشتند و صرفاً به عنوان یک دستگیره عمل می کردند اما امروزه شاهد این هستیم که تولید کنندگان زیادی اقدام به طراحی دستگیره های خاص و با شکل و شمایل هایی متفاوت کرده اند، مثلاً دستگیره های استیل ضد زنگ به شکل های بسیار زیبایی در بازار عرضه می گردند که متناسب با هر سلیقه ای نیز می باشد. درکوب بسیار مهم است و می توان از آن به عنوان زنگ هم استفاده نمود، معمولاً درکوب و چشمی در کنار یکدیگر نصب می شوند و به رنگ های طلایی و نقره ای در بازار عرضه می شوند. درب های ترک دارای 8 عدد کلید کامپیوتری میباشد که 3 عدد از کلیدها معروف به کلید کارگری و برای استفاده در زمان ساخت و ساز ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرند و 5 عدد کلید به عنوان کلید های اصلی مورد استفاده قرار میگیرند.

به علت بالا بودن ضریب ایمنی در درب های ضد سرقت و به زبان ساده نفوذپذیری سخت و دشوار نسبت به انواع دیگر درب های ساختمانی، مشتریان اصطلاحاً به آن درب ضد سرقت می گویند. همه این تجهیزات در کنار یکدیگر تشکیل ساختمان درب ضد سرقت را می دهند و فقدان هرکدام باعث می شود تا کار لنگ بزند و اما جای پست و یا جا پستی که برای اداره پست در نظر گرفته شده است و از طریق آن می توان نامه را به داخل انداخت. برای مثال تابش نور خورشید به رویه پی وی سی (PVC) باعث بادکردن روکش و جدا شدن آن از لایه های زیرین درب می شود. درب ضد سرقت به نوعی از درب ورودی ساختمان می گویند که سازنده آن با رعایت استانداردهایی خاص و عایق کردن درب نسبت به حرارت، رطوبت و صدا، آن را قادر ساخته تا بتواند از تخریب قفل ، لولا یا بدنه جلوگیری کرده و در نهایت مانع از ورود دزد به محل مورد نظر بشود. همچنین تمامی دربها با بهترین رنگ ها از نظر کیفیت و ماندگاری صورت میگیرد. رنگهای مورد استفاده به صورت کوره ای معمولا در طیف رنگی درب و محل مورد نظر کارفرما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید