درب ضد سرقت |

به صورت استاندارد لنگه درب ضد سرقت باید دارای ورق فولادی تقویت شده و به صورت سرتاسری باشد تا در صورت شکسته شدن نمای رویه، در مقابل ورود سارقان به داخل ساختمان مقاومت بالایی داشته باشد. بهترین قفل موجود در بازار قفل کاله می باشد که دارای تمامی استاندارد های لازم می باشد. درب ضد سرقت دارای انواع مختلف است و در بازار ایران به صورت سه دسته اصلی عرضه می شود، که شامل: درب ضد سرقت ترک، درب ضد سرقت چینی و درب ضد سرقت ایرانی است. جهت بالا رفتن ایمنی در داخل درب های ضدسرقت از ورق های کامل فلزی با ضخامت ۲ میلیمتر و به صورت شبکه ای استفاده شده است و با توجه به قرار گرفتن پشم سنگ ما بین شبکه های فلزی داخل درب این درب ها عایقی مناسب در برابر حرارت و صوت می باشند.در درب های ضد سرقت از ورق های MDF با ضخامت ۱۰ میلیمتر با روکش چوب طبیعی مانند گردو، بلوط، راش و…

اما در صورتی که محیط مورد نظر، جایی پرت و دور افتاده باشد که سارقین وقت کافی برای تخریب در یا دزدی دارند، بهتر است از درب های فلزی ضد سرقت با ضخامت بالا استفاده کنید. رنگ بندی و طرح های آن ها بسیار متنوع است و می توانید بسته به سلیقه و نیاز خود، درب ضد سرقت مورد نظر خود را تهیه کنید. حمل در ضد حریق توسط ۴ تا ۵ نفر کارگر به طبقات انجام می شود، این نکته قابل ذکر است که وزن درب های ضد حریق بیشتر از ۱۲۰ کیلو می باشدو متناسب به آن باید در مورد حمل به طبقات با توجه به طول زیاد درب های توجه زیادی انجام شود. استفاده شده که در دو طرف درب کار می شود و با توجه به تنوع بسیار زیاد و طرح های روز دنیا ظاهری را به این درب ها داده است تا در کنار ایمنی بالا پاسخگوی سلایق مختلف مشتریان خود باشد. مشخصا در هر جایی که زندگی کنید سارقین منطقه هم به روز هستند و در کمین های خودشان قطعا خانه ها و قفل هایی را مورد هدف قرار می دهند که می دانند فرسوده و قدیمی هستند و امنیت لازم را ندارند .

امروزه تولیدکنندگان درب ضد سرقت در ایران، برای طراحی درب های خود از نمونه های ترکی الگو برداری می کنند، مثلا برای ساخت آن به طور مستقیم رویه درب ها را از ترکیه وارد کرده و برای خرید براق کننده های خود نیز از محصولات ترکیه استفاده می کنند. به طور کلی می توان گفت، تفاوت اصلی درب های ضد سرقت در استحکام و مقاوت آن ها است. البته ساختار آن ها به طور کلی مشابهت دارد اما ممکن است در جنس و کیفیت با هم فرق های زیادی داشته باشند. اما به هر حال این درب ها مزیت های دیگری نیز دارند که به طور خلاصه به آن ها اشاره می کنیم: هرگونه فشار یا دستکاری روی این درب ها بی فایده است چرا که مقاومت خیلی بالایی دارند. همان طور که در این متن اشاره کردیم، درب های ضد سرقت انواع و اقسام زیادی دارند. یکی دیگر از بهترین ویژگی ها و مزایای دربهای ضدسرقت این است که عمر طولانی دارند و به سادگی دچار خرابی و آسیب نخواهند شد.همان طور که گفتیم به خاطر تنوع در طرح و رنگ، می توان اینگونه درب ها را با هر محیط و دکوراسیونی تطبیق داد. می توان روی آن ها دوربین هوشمند نصب کرد و دیگر نیازی به نگاه کردن داخل چشمی درب نباشد.

مهم ترین تفاوت درب لابی با سایر درب های ضد سرقت در ابعاد آن می باشد. این تفاوت کیفیت در بیشتر اجزای درب از جمله رویه، یراق آلات و سایر اجزا کاملا مشهود بود. از این قطعه درب برای نگهداری زبانه قفل استفاده می شود و به همین دلیل مانند سایر اجزا می بایست مقاومت بالایی داشته باشد. اما جز در مورد درب های بسیار ارزان و بی کیفیت، سایر درب ها معمولا از چارچوب خوبی برخوردار هستند که امکان خرابکاری آن ها کم است. یکی از نکاتی که در مورد این نوع درب ها باید بدانید این است که امکان جا به جایی اهرم یا دستکاری قفل آنها وجود ندارد و در این مورد، چندین مرحله پیشرفته تر از درب های معمولی می باشند. یکی از موضوعاتی که برای درب ضد سرقت دو لنگه مطرح می باشد میزان مقاومت درب در عرض های بالای درب می باشد. این نوع درب ها از نظر ساختار کلی، قفل، لولا و جنس با درب های معمولی متفاوت است. به طور کلی، درب ضد سرقت از نظر جنس پنل شامل چوبی، فلزی و تمام استیل می باشد . درب ضد سرقت فلزی: این نوع درب ها همان طور که از نامشان نیز پیداست، از فلز، آهن نرم یا فولاد ساخته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید