مهم ترین مشخصات و ویژگی های درب ضد سرقت با کیفیت چیست؟

گران ترین مدل درب ضد سرقت با روکش چوب طبیعی است که دارای ظاهری بسیار لوکس و کیفیت بالا می باشد. این درب ها از بهترین تجهیزاتی است که تا کنون برای مقابله با سارقان ساحته شده است. معمولا سارقان برای ورود به سازه ها از تخریب سیلندر قفل استفاده می کنند. مهم ترین و اصلی ترین اجزا در درب ضد سرقت، قفل هستند، قفل و یراق آلات در درب ضد سرقت بیشتر از نوع گاو صندوقی و هر درب ضد سرقت دارای دو قفل مجزا است. به طور کلی بازار داخلی کشورمان هم اکنون شاهد حضور درب های ضد سرقت ترکیه و ضد سرقت چینی در کنار تولیدات داخل کشورمان است. همچنین همه ی دربهای ضد سرقت، چشمی نیز دارند که مجموعه ما برای قفل و یراق موجود روی درب 3 تا 7 سال ضمانت وابسته به جنس قفل و یراق در نظر گرفته است. تفاوت دوم این درب های ضد سرقت که کاملا هم می توان آن را دید، تفاوت در لولاهای این درب ها است. مهم ترین فاکتور که موجب ایجاد تفاوت در ظاهر و قیمت درب های ضد سرقت شده است، روکش درب می باشد. درب ضد حریق، دربی است که از شعله ور شدن اتش جلوگیری می کند و در برابر حرارت تا حدود 4 ساعت مقاومت می کند چهار چوب و روکش درب هر دو از فولاد بوده و از ورق آهن و پشم سنگ و پوشش رنگ نسوز و یراق آلات ساخته می شود .

چهار چوب درب ضد سرقت: در ساخت چهارچوب این درب ها از آلیاژهای با کیفیت، با ضخامت 1.5 میلی متر یا بیشتر استفاده شده است. با اضافه شدن انواع طرح برجسته بر روی درب البته انتخاب این درب ها با این همه ویژگی کاری بسیار سخت و دشوار خواهد بود. البته برای اینکه درب به صورت کامل دارای خصوصیت عایق صوتی و حرارتی باشد می توان از پشم شیشه در ساختار این درب ها استفاده نمود. در ساختار انواع درب ضد سرقت لوکس و مدرن از قفل دیجیتال استفاده شده است که علاوه بر خصوصیات قفل های معمولی دارای ظاهری شیک تر و امکانات بیشتر مانند اتصال به تلفن همراه و کنترل باز و بسته بودن درب از راه دور را دارد. بطور کلی ساخت و فروش درب ضد سرقت که محصول ایرانی باشد بین 10 تا 30 روز زمان تولید نیاز دارد. هیچ مکان مشخصی به عنوان بورس درب ضد سرقت در تهران تعیین نشده است و فروشگاهها و کارگاههای تولید درب ضد سرقت در سطح شهر پراکنده هستند.

درب ضد سرقت ایرانی که در کارگاه ها و کارخانه های سراسر کشور تولید می شوند، از نظر کیفیت و قیمت ارزش خرید مناسب و منطقیی دارند. برای این گروه افراد نیز تولید کنندگان این محصولات درب ضد سرقت برجسته را در انواع طرح و رنگ تولید و به بازار مصرف عرضه نموده اند. اگر در امر نصب درب ضد سرقت تجربه داشته باشید کار نصب بسیار آسان است و به سرعت می توانید این کار را انجام دهید. زحمات و به کار بردن نیروهای برق، انسانی و … معمولا کار نصب باید توسط یک نصاب ماهر انجام شود زیرا اگر با مراحل و چگونگی نصب درب آشنا نباشید ممکن است به ظاهر درب و اجزای آن آسیب برسانید و هم چنین نصب نادرست و غیر اصولی موجب می شود درب به درستی رگلاژ نشود و کارایی لازم را نداشته باشد. در این شرایط کیفیت دربها با درب ضد سرقت تفاوتی ندارد ولی نما چهارچوب در ضد سرقت ارزان از چوب نمی باشد و در حقیقت چهارچوب فلزی دارند. هر درب ضد سرقت از 3 لولا تشکیل شده است و لولاها پنهان هستند و تا وقتی که 90 درجه از لنگه درب ضد سرقت باز نشود این لولاها دیده نمی شوند بنابراین سارقان نمیتوانند به راحتی از طریق لولا، درب ضد سرقت را باز کنند.

روکش فلزی در مقابل تابش مستقیم نورخورشید و رطوبت بسیار مقاوم بوده و دچار زنگ زدگی، پوسیدگی و تغییر رنگ نمی شوند. قفل های استفاده شده در درب ضد سرقت اصل همگی از جنس فولاد بوده و در مقابل اسید و تخریب بسیار مقاوم هستند. درب ضد سرقت چینی اولین نوع از انواع درب های ضد سرقتی است که وارد بازار ایران شده اند. اين نوع دربها از نظر ظاهری کاملاً مشابه درب های ضد سرقت ساخت کشور ترکیه می باشند، البته در ایران درب هایی با ظاهر مشابه درب های ضد سرقت چینی نیز تولید می شود. همچنین درب های ضد سرقت در بازار ایران توسط سه کشور ترکیه، ایران و چین تولید می شوند. با این حال با بروز شدن تکنیک های سارقان برای باز کردن قفل ها، محصولات جدیدی در این حوزه تولید می شود. با تولید انواع این درب ها با ویژگی ها و مزیت های مختلف انتخاب این محصول در بازار به امری سخت تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید