9 نکته مهم جهت خرید درب ضد سرقت؛ راهنمای جامع – خبرگزاری آنا

جالب است بدانید که در حالی که اغلب مردم تصور میکنند که درب های ضد سرقت ایرانی دارای کیفیت پایینی هستند و ترجیح میدهند با پرداخت هزینه های بالا یک درب ضد سرقت خارجی تهیه کنند، این درها دارای کیفیت قابل قبولی هستند و به نسبت هزینه ای که میپردازید اغلب میتوانند گزینه مناسبی باشند.خوشبختانه تولید کنندگان درب ضد سرقت در داخل ایران دارای عملکرد بسیار خوبی بودند و درب های تولید ایران قابل رقابت با نمونه های خارجی هستند. در حال حاضر درب های ضد سرقت ترکیه ای از سایر مدل ها گران تر می باشند. درب معمولی و درب ضد سرقت در بحث امنیت، تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارند. استراکچر درب ضد سرقت: استفاده از لایه های فولادی در بین دو لایه رویی این درب ها باعث مقاومت بسیار بالای در درب ضد سرقت شده است. امروزه در درب های ضد سرقت از قابلیت های لمسی و وسایل هوشمندی مانند حسگر ها استفاده می شود که این وسایل باعث می شوند، درب مقاومت بیشتری در برابر باز شدن داشته باشد و به این طریق ایمنی منزل را بالا ببرند. درب ضد سرقت در مقایسه با درب معمولی ضخامت بیشتر، تعداد لولاهای بیشتر، جنس محکم تر و قفل های هوشمند دارد که این موارد به طرز قابل توجهی امنیت آن را بالا می برند.

بر خلاف درب های معمولی که قفل ایمنی نداشته و به آسانی قابل باز شدن هستند، برای درب های ضد سرقت قفل های پیشرفته ای تعبیه شده که باعث بالا رفتن ایمنی آن می شود. روکش درب های ضد سرقت نیز می تواند چوبی یا فلزی باشد، که بر اساس نوع روکش به دو مدل درب ضد سرقت فلزی و درب ضد سرقت چوبی تقسیم می شوند. علاوه بر این لولا ها در بیشتر موارد در درب های ضد سرقت از خارج و یا از هر دو طرف پنهان میباشد و این کار از باز شدن درب جلوگیری میکند که اینکار را اهرم کردن لولا می گویند. در بین قفل های مختلفی که بر روی درب های ضد سرقت نصب می شوند چند نمونه در شاخص های بالایی قرار دارند که قفل درب ضد سرقت کاله یکی از آن هاست که در رتبه های بالای این شاخص بندی جای گرفته است و دلیل این امر به کارگیری آلیاژ و مواد مستحکم و مغزی ماندگار با کارکرد عالی می باشد. ولی آیا به نظر شما بهتر نیست از درب های ضد سرقت با کیفیت به جای این درب ها ستفاده شود؟

بهتر است بدانید درب های ضد سرقت چینی با یک دیگر تفاوت چندانی نداشته و با قیمتی پایینتر از نمونه های ترک در بازار عرضه می گردد، رویه های استفاده شده در این درب ها بسیار نازک و ساخته شده از گونه های معمولی می باشد که می توان گفت مهم ترین ضعف تولید درب های چینی نیز در همین است. این درب ها که به درب رویه فلز نیز معروف هستند از مناسب ترین محصولات موجود در بازار می باشند. درب ضد سرقت و درب معمولی در موارد زیادی مانند جنس مواد سازنده، قفل های مناسب درب و… به طور کلی اکثرا چهارجوب درب ضد سرقت و درب داخلی از از فریم های فلزی با ضخامت مختلفی استفاده می شود. شرکت کیمیا همزمان جهت گسترش ظرفیت تولید اقدام به تاسیس کارخانه مجهز نموده و به بهره برداری رسیده و محصولات جدیدی از جمله ( درب های داخلی ، ضد آب ، ضد حریق (آتش نشانی) ، کابینت ، قرنیز و دکوراسیون داخلی ) در دستور قرار گرفت . درهای شیشه خور تلفیقی از درب چوبی و شیشه که در وسط درب قرار میگیرد است که این نوع درب در چارچوب ساده ساخته شده از فلز و چارچوب فلز روکوب دار توسط شرکت اتحاد درب تولید میشود البته این نوع درب محصول ترکیه است و در شرکت اتحاد درب مونتاژ میشود.

شنیدن اخبار سرقت های مختلف، اکثر افراد را ترغیب میکند که به مسائل امنیتی منازل و شرکت های خود توجه بیشتری داشته باشند. شاید لحاظ کردن موارد امنیتی کار چندان سختی نباشد اما به طور حتم می تواند در بالا بردن ایمنی آپارتمان ها و منازل مسکونی بسیار تاثیرگذار باشد. پس اگر به دنبال درب با امنیت بالا هستید حتما از نمونه های ترک خریداری نموده و اگر به دنبال درب با قیمتی پایین هستید نمونه های چینی با قیمتی پایین دربازارعرضه می گردد اما بهتر است بدانید درب امنیتی بی کیفیت تفاوتی با درب معمولی ندارد. اما اگر برند دیگیری را انتخاب می کنید بهتر است به جنس چهارچوب ، ضخامت ورق استفاده شده داخل درب ، آلیاژ لولا و کیفیت یراق آلات ( یعنی قفل ، کلید ، دستگیره و چشمی ) حتما توجه کنید . از بهترین روش هایی که برای خرید این نوع درب می توانید استفاده کنید، استفاده از وب سایت فروش اینترنتی می باشد و می توانید برای خرید محصولاتی با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت از این شیوه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید